WordPress svetainių kūrimas ir optimizavimas

Čia pateikiamas „žingsnis po žingsnio” vadovas, kaip sukurti „WordPress” svetainę:

 1. Pirmas žingsnis kuriant „WordPress” svetainę – pasirinkti prieglobos paslaugų teikėją ir užregistruoti domeno vardą. Prieglobos paslaugų teikėjas – tai įmonė, kuri priims jūsų svetainę ir padarys ją prieinamą naudotojams internete. Yra daug prieglobos paslaugų teikėjų, iš kurių galima rinktis, ir jie siūlo skirtingus planus su skirtingomis funkcijomis ir kainomis. Taip pat turėsite užregistruoti domeno vardą, t. y. interneto adresą, kurį naudotojai įves į naršyklę, norėdami pasiekti jūsų svetainę.
 2. Įdiekite „WordPress”: Kai turėsite prieglobos paslaugų teikėją ir domeno vardą, į savo prieglobos paskyrą turėsite įdiegti „WordPress”. Dauguma prieglobos paslaugų teikėjų siūlo „WordPress” diegimo vienu spustelėjimu procesą, todėl pradėti darbą yra paprasta. Taip pat galite įdiegti „WordPress” rankiniu būdu, įkeldami „WordPress” failus į savo prieglobos paskyrą ir nustatydami duomenų bazę.
 3. Pasirinkite temą: Pasirinkite „WordPress”: „WordPress” turi keletą iš anksto parengtų temų, kurias galite naudoti norėdami suteikti savo svetainei tam tikrą išvaizdą. Galite peržiūrėti turimas temas „WordPress” temų saugykloje arba įsigyti aukščiausios kokybės temą iš trečiosios šalies svetainės.
 4. Pritaikykite svetainę: Įdiegę temą, galite pritaikyti svetainę pridėdami puslapius, įrašus ir kitą turinį. Taip pat galite naudoti įskiepius, kad į svetainę pridėtumėte papildomų funkcijų, pavyzdžiui, kontaktų formų, paveikslėlių galerijų ar e. parduotuvės funkcijų.
 5. Paleiskite svetainę: Baigę kurti svetainę, galite ją paleisti ir padaryti viešai prieinamą. Norėdami tai padaryti, „WordPress” valdymo skydelyje turėsite nustatyti svetainės privatumo nustatymus į „viešas”. Taip pat norėsite išbandyti svetainę, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia taip, kaip tikėtasi, ir prieš paleisdami ją gyvai atlikti reikiamus pakeitimus.
 6. Reklamuokite savo svetainę: Kai svetainė jau veiks, norėsite pradėti ją reklamuoti, kad pritrauktumėte lankytojų ir padidintumėte svetainės srautą. Tai galite daryti įvairiais būdais, pavyzdžiui, socialinės žiniasklaidos rinkodara, el. pašto rinkodara, optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) arba mokama reklama.
 7. Nuolat atnaujinkite svetainę: Svarbu nuolat atnaujinti „WordPress” svetainę, kad ji būtų saugi ir tinkamai veiktų. Tai apima pačios „WordPress”, taip pat visų įdiegtų temų ir įskiepių atnaujinimą. Taip pat turėtumėte reguliariai atnaujinti svetainės turinį, kad jis būtų šviežias ir aktualus lankytojams.

Atlikę šiuos veiksmus, galite sukurti visiškai veikiančią „WordPress” svetainę ir pradėti kurti savo verslo ar asmeninio prekės ženklo buvimą internete. Nors kuriant svetainę gali tekti šiek tiek pasimokyti, yra daugybė šaltinių, kurie padės jums pradėti, įskaitant internetines pamokas ir „WordPress” dokumentaciją.

Kaip optimizuoti WordPress svetainę?

Štai keletas veiksmų, kurių galite imtis, kad optimizuotumėte savo „WordPress” svetainę SEO optimizavimui:

 1. Įdiekite SEO įskiepį: Įdiekite SEO įskiepius: Yra keletas „WordPress” skirtų SEO įskiepių, kurie gali padėti optimizuoti svetainę paieškos sistemoms. Šie įskiepiai gali padėti sukurti ir tvarkyti svetainės svetainės svetainės žemėlapį, pridėti metažymas prie svetainės puslapių ir įrašų ir sukurti SEO tinkamus URL adresus. Kai kurie populiarūs „WordPress” skirti SEO įskiepiai yra „Yoast SEO” ir „All in One SEO Pack”.
 2. Naudokite SEO tinkamus URL adresus: Trumpi, aprašomieji URL adresai, į kuriuos įtraukti jūsų tiksliniai raktažodžiai, gali būti efektyvesni SEO atžvilgiu. Galite nustatyti, kad svetainėje būtų naudojami SEO palankūs URL, eidami į „WordPress” valdymo skydelį ir pasirinkdami „Nustatymai” > „Permalinks”.
 3. Pavadinimuose ir antraštėse naudokite raktinius žodžius: Jei į svetainės pavadinimus ir antraštes įtrauksite tikslinius raktinius žodžius, tai padės pagerinti svetainės reitingą paieškos rezultatuose. Savo svetainės antraštėms ir paantraštėms kurti galite naudoti H1, H2 ir H3 žymas.
 4. Paveikslėliuose naudokite alt žymas: Jei prie paveikslėlių pridėsite alt žymas, padėsite paieškos sistemoms suprasti, apie ką kalbama jūsų svetainėje esančiuose paveikslėliuose. Alt žymas galite pridėti redaguodami paveikslėlį „WordPress” medijos bibliotekoje ir laukelyje „Alt Text” įvesdami trumpą paveikslėlio aprašymą.
 5. Kurkite aukštos kokybės turinį: Vienas iš svarbiausių SEO veiksnių yra svetainės turinio kokybė. Kurdami informatyvų, gerai parašytą ir originalų turinį galite pagerinti savo svetainės reitingą paieškos rezultatuose ir pritraukti daugiau lankytojų.

Laikydamiesi šių veiksmų, galite optimizuoti savo „WordPress” svetainę SEO ir pagerinti svetainės reitingą paieškos rezultatuose. Svarbu nepamiršti, kad SEO yra nuolatinis procesas, todėl turėsite reguliariai stebėti ir atnaujinti savo svetainės turinį ir techninius elementus, kad užtikrintumėte, jog ji išliktų optimizuota paieškos sistemoms.