SEO auditas

SEO auditas

SEO auditas yra procesas, kurį sudaro dvi esminės dalys: (1) detali svetainės analizė ir (2) rekomendacijų rinkinys.

Pirmoji dalis leidžia pamatyti spragas svetainėje bei galimybes puslapio optimizacijai. Svetainės analizės metu yra patikrinamos trys pagrindinės svetainės dalys iš SEO perspektyvos:

  1. Techninė svetainės parengtis ir jos atitikimas SEO standartams. Šiame momente yra atkreipiamas dėmesys į svetainės kodą ir dėl jo susidarančias problemas indeksuojant svetainę, svetainės krovimo greitį, neegzistuojančius puslapius ir kitus techninius svetainės aspektus;
  2. Vidinių svetainės puslapių optimizacija (vidinis SEO). Čia analizuojama esamo svetainės turinio trūkumai, vidinių svetainės puslapių nuorodų tinklas, individualių puslapių nuorodų struktūra ir kiti aspektai;
  3. Išorinių svetainės nuorodų kokybė (išorinis SEO). Ši svetainės analizės dalis leidžia pamatyti ar svetainė turi įeinančių nekokybiškų ir/ar žalą darančių (SPAM) nuorodų.

Šios svetainės analizės metu yra panaudojami įvairiausi įrankiai, įskaitant ir Google Analytics bei Google Webmasters. Tai leidžia kruopščiai ištirti visas svetainės sudedamąsias dalis ir tiksliai įvardinti problemas ir įvertinti jų svarbą.

Antroji SEO audito dalis – rekomendacijų rinkinys – yra profesionaliai parengtas dokumentas, kuriame yra ne tik įvardinamos SEO analizėje atrastos problemos bei santykinė jų svarba, bet ir pateikiamos konkrečios rekomendacijos, kaip įvardintos problemos gali būti sprendžiamos, pateikiant geriausias SEO optimizavime taikomas praktikas. Tai leidžia svetainės savininkui susidaryti konkretų veiksmų planą, jei jis pasirenka svetainės SEO optimizaciją atlikti pats arba suvokti svetainės korekcijų seką, jei jis paveda pradėtą darbą tęsti mums.

SEO auditas įeina į visus mūsų užsakomų SEO paslaugos planus – jis yra integrali bet kokios SEO optimizacijos dalis. Tačiau kiekvienam užsakovui suteikiame galimybę užsisakyti svetainės SEO auditą kaip atskirą ir nepriklausomą paslaugą, kas svetainės savininkui leidžia gauti profesionalią analizę ir rekomendacijas optimizacijai atlikti individualiai. Tačiau visada pabrėžiame, kad nepaisant konkrečių rekomendacijų rinkinio, jų įgyvendinimas privalo būti atliktas tinkamai, kad svetainei ir jos rezultatams paieškos sistemose nebūtų pakenkta. Todėl SEO optimizaciją atlikti patys tik tuo atveju, kai tiksliai žinote, ką darote. Bet geriausia šitą darbą palikti savo srities profesionalams, kurie tiksliai žino, ką daro.